- Can-Am:s mjuka dörrar till Traxter är väderbeständiga och förstärkta med stålram och erbjuder bra skydd mot yttre element.
- Oavsett om det är för arbete eller fritid är Can-Am:s mjuka dörrar enkla att montera och ta bort för att anpassa din SSV efter väder.
- Dörrarnas design har förbättrats för en bättre funktionalitet.
- SSV-dörrarna är utrustade med fönster som du kan öppna med en dragkedja om du vill njuta av vinddraget utanför.
- Med dragkedjan får du friheten att öppna fönstren för extra ventilation eller hålla dem stängda när du vill ha lite mer skydd eller avskildhet.
- Dörrarna kan monteras eller tas bort på nolltid under varma soliga dagar.
- Det som också är bra är att du kan komma i och ur din Traxter på ett ögonblick med det bakre gångjärnet utan att oroa dig för revor eller nötningar.
- Väderbeständiga mjuka dörrar förstärkta med stålram ger bra skydd mot elementen.
- Tillverkade av kraftig UV-beständig canvas för utmärkt motståndskraft mot revor och nötning.
- Bakre gångjärn med bred öppning för enkel i- och urstigning.
- Fönster med dragkedja tillverkade av laminerat polerat vinylmaterial för extra ventilation.
- Snabb och enkel installation och lätt avtagbara under varma soliga dagar.
- Kompatibel med BRP-tak och speglar.
- Installationssats för mjuka dörrar (715006238) krävs för montering på Traxter-modeller från 2019 och tidigare samt på 2020 års Traxter-modeller.
- OBS på Traxter MAX (4 dörrar) krävs 2 stycken monteringssatser då monteringssatsen innehåller delar för 2st dörrar.
- Bakdörrar, 2st
- Soft doors, rear doors
- Passar: Traxter G1 MAX och Traxter G2 MAX
Artikelnummer: 715009896






Recensioner
Det finns inga recensioner än.